Přihlásit
: [1]
   |   
: xwindow, KDE - problém se spuštěním  ( 1620 )
_changed
Newbie
*

: 11

« : February 28, 2008, 22:46:56 »

Moje konfigurace:
AMD Athlon 1.66 GHz, 512 RAM, GeForce 440 MX 64 MB, Dual boot: Microsoft Windows XP Professional x Mandriva Linux 2008.0 One

všechno začalo hláškou
could not open default font 'fixed'
kdykoli jsem se pokusil spustit grafické prostředí. Způsebeno údajně nějakým updatem.

První rada, na kterou jsem narazil, byla naistalovat XFS...
čili můj další krok byl:
urpmi xfs
což nemělo na start grafického prostředí pražádný efekt.

Dále jsem kdesi narazil na radu nainstalovat xfonts -base a xfonts -utils.
Zadané balíčky ale nebyly nalezeny, doporučilo mi to xfontsel, což jsem dal instalovat, instalace ale trvala OPRAVDU dlouho a pořád se nedobírala konce...

Další řešení, které jsem nalezl, byla editace souboru xorg.conf
Tam jsem tedy přepsal
FontPath        "/usr/share/fonts/default/Type1"
na
FontPath        "/usr/share/fonts/"
Po tomto kroku nastalo slibmé zlepšení. Grafické prostředí naběhlo, objevila se login obrazovka; v tuto chvíli, kdykoli se ale přihlásím, cca po 15ti sekundách se znovu objeví login screen. Nevíte někdo co s tím?
Guest
« #1 : February 28, 2008, 23:26:45 »

Takze - problem s nemoznosti prihlaseni vyresen... Bylo potreba uvolnit vice mista na pratitionu s Mandrivou (presto je to divne, pvadz tam bylo volnych cca 1,2 GB) pri volnych 2 GB plocha uz nabiha. Jak tomu ale uz byva, vynorily se problemy dalsi. Ten "update" mi neuveritelne rozhazel nastaveni plochy a vseho mozneho...
Za prve - Plocha se zobrazuje na casti, tzn. nezobrazi se cela na monitoru, je potreba po ni scrollovat.
Za druhe - Nelze prepnout do ceske klavesnice
Za treti - mizi titulkove casti oken, coz znemoznuje jakoukoli manipulaci s okny.
Toto jsem zjistil behem prvnich par minut, desim se, co yjistim dal.
alda81
Hero Member

: 2 621

alda81@jabber.cz

« #2 : February 29, 2008, 11:49:04 »

vůbec si nedokážu představit, jak jste se k podobným problémům mohl dopracovat (mám stejný stroj)

aktualizační zdroje máte nastaveny jaké?

instalační zdroje máte nastaveny jaké?

add 1> špatné rozlišení - přenastavit - vybrat správný ovladač grafické karty + monitor přes Ovládací centrum Mandrivy->Hardware->Nastavení grafického serveru .... (nezapomeňte po provedených změnách Test)

add 2> nabídka->Nástroje->Systémové nástroje->Ovládací centrum a tam záložka Místní zvyklosti a zpřístupnění->Rozvržení klávesnice (přidejte si tam tu českou)

add 3> pravděpodobně to dělají 3D serepetičky - vypněte compiz (případně si místo něj nastavte emerald - už se to tady řešilo v diskuzích několikrát, tak použijte políčko vpravo nahoře Vyhledat)

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
: [1]
   |   

: