Přihlásit
: [1]
   |   
: Mandriva 2008.0? Noční můra...  ( 5000 )
_changed
Newbie
*

: 11

« : March 08, 2008, 11:20:59 »

Teď mne asi budete lynčovat a nedivím se vám, každopádně jsem shledal Mandrivu jako naprosto nevyhovující distro, a jakožto můj úvod do linuxu nedobrého reprezentanta.

Bugy, bugy a bugy.. Chyby, nečekané chyby a záhadné chyby. Co dva tři dny, to se nějaká objeví. Buďto se objevují chyby na disku s takovou frekvencí, že jsem to ve Windows v životě nezažil, nebo pro změnu padá X server. A poté nělolika hodinová hledání na mnohdy cizojazyčných fórech, čím by to tak asi mohlo být. Jenom děkuji bohu, že jsem zvolil dual-boot system, a ne samotnou instalaci Mandrivy, to už bych si rval vlasy.

Už i to, že X server potřebuje pro spuštění nějakých 2GB+ volného místa je zarážející.

Musím uznat, že vynikající věcí jest Compiz fusion, o těchto efektech si platforma Windows ještě dlouho bude moci nechat jenom zdát, nehledě na to, že na konfiguraci, na které bez problému Compiz funguje Vista nedovolí uživateli si ani prdnout. Ovšem nakonfigurovat a udržet Compiz Fusion funkční je úkol asi stejně náročný, jako naučit mluvit tarantuli. A pakliže se vám to náhodou podaří, můžete si být jistí, že je to jenom do nejbližšího updatu, po kterém se vám zase vše rozhází.

Na druhou stranu si uvědomuji, že je třeba brát v potaz cenu obou OS, kde samozřejmě vyhrává Mandriva. Ovšem otázka je, zda není lepší si připlatit.

Dovedu si představit, že je Mandriva ideální pro nějaké IT nadšence s tunami volného času. Ne tak pro pracujícího člověka potřebujícího stabilní operační systém.
Luděk Sladký
Hero Member

: 1 358

« #1 : March 08, 2008, 11:45:59 »

2GB volného místa v RAM?
Luděk Sladký
Hero Member

: 1 358

« #2 : March 08, 2008, 11:49:55 »

Používám linux u poměrně dlouho. Nejsem žádný guru, prostě jen užívám. Měl jsem RH, Mandrake, Mandrivu, gentoo. Nikdy se neobejvila chyba na disku. A když, tak maximálně jenom proto, že jsem se dělal blbosti nebo jsem vypnul proud.
Jseš si jist, že je disk hw v pořádku?
Pokud jsi shledal MDV jako nevyhovující, zkus Fedoru Core nebo Suse Linux.
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #3 : March 08, 2008, 12:33:34 »

_changed napsal:
...Bugy, bugy a bugy.. Chyby, nečekané chyby a záhadné chyby. Co dva tři dny, to se nějaká objeví.

Nepouštějte si počítač tak často :-)
Buďto se objevují chyby na disku s takovou frekvencí, že jsem to ve Windows v životě nezažil, nebo pro změnu padá X server.

Pro kontrolu disku použijte třebas fsck ( http://www.mandrivalinux.cz/modules/dokuwiki/doku.php?id=prikazovy-radek-analyza ), řekl bych že tohle nebude linuxem. Pokud ovšem nepoužíváte pro linux  FAT nebo NTFS oddíl.
Už i to, že X server potřebuje pro spuštění nějakých 2GB+ volného místa je zarážející.

cat /proc/meminfo
vám vypíše využití paměti, příkaz top pak jaké programy paměť vytěžují nejvíc. 2GB pro Xserver to asi nebudou.
Mimochodem linux má jinou filozofii využití paměti než wokna. Snaží se využít paměť celou, na rozdíl od windows, které využívají odkládací prostor na disku, i když není RAM plná.
...nakonfigurovat a udržet Compiz Fusion funkční je úkol asi stejně náročný, jako naučit mluvit tarantuli. A pakliže se vám to náhodou podaří, můžete si být jistí, že je to jenom do nejbližšího updatu, po kterém se vám zase vše rozhází.

CF je pro hračičky, pro práce není potřeba.
Dovedu si představit, že je Mandriva ideální pro nějaké IT nadšence s tunami volného času. Ne tak pro pracujícího člověka potřebujícího stabilní operační systém.

Nikoli, mandriva je lnohodnotný linux, v klidu zvládne i produkční nasazení.
Mimochodem, kdy jste se poprvé setkal s windows? Kolik je to let nazpět? Kolik roků je poznáváte? (doma, škola, kamarádi,...). Nejsou to ve skutečnosti tuny času?
Kolikrát jste si dělal instalaci windows, včetně nastavení, ovladačů atd?
Uživatelsky si myslím, že jsou wokna a linuch náročné podobně, pokud chcete víc, pak linux vede, protože umožňuje správci systému víc - ale pochopitelně musí znát systém hlouběji. H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Guest
« #4 : March 08, 2008, 12:47:20 »

toto je buďto maskovaná diverze, nebo chyba hardware.
baronprasil
Hero Member

: 753

« #5 : March 08, 2008, 16:24:00 »

Fakt som sa dobre zasmial. Nie si náhodou Fredy Kruger?

AMD PHENOM II X4 940 Black edition - 3GHz@3.875GHz, 8 GB Ram - 1066 MHz, Mandriva 2010.2 64Bit
_changed
Newbie
*

: 11

« #6 : March 08, 2008, 16:35:53 »

Těmi 2GB bylo myšleno volné místo na HD
Jan Xlisto
Full Member

: 158

« #7 : March 08, 2008, 16:38:39 »

Chápu Vás jakožto začínajicího uživateloe linuxu, i já jsem se trápil prvních půl roku a myslel jsem si že tento systém pro mě nebude a díky mému pracovnímu využití jsem též neměl mnoho času na hledáí chyb a postupů. Nyní na mandrivu nedám dopustit, i když netvrdím, že je bez chybná, vždycky se nějaký bug najde nebo tak něco. Právě proto jsou tady tyto stránky, kde můžete napsat svůj problém a určitě někdo zkušenější Vám rád poradí.

Samozřejmě nemůžete čekat smysluplné odpovědi na otázky: Mě to nejde, co stím - protože žádný znás není jasnovidec a nevídíme na Váš monitor.

Přeji Vám mnoho úspěchu ať již s linuxem nebo s jiným OS.
Alex
Newbie
*

: 7

« #8 : March 15, 2008, 18:26:41 »

Já jsem si Mandrivu zamiloval. Měl jsem ji na noťasu než mi odešla základní deska a neměl jsem s ní žádné problémy. NIKDY ani po aktualizaci. Cpal jsem tam všechny aktualizace, protože nevím které jsou a které nejsou potřeba. Měl jsem tam i Widle, ale pouštěl jsem je čím dál míň. Jen kvůli FloorPlanu, kterej jsem si koupil a nerozchodil pod Mandrivou. Instalace proběhla napoprvé a systém byl naprosto stabilní. Chvilku mi trvalo rozchodit K9copy a pak už mi tam absolutně nic nechybělo. Jsem počítačový ignorant (chci aby to jelo, nechci se o to futr starat), takže jen Internet, fotky, dokumenty, občas nějaký film a zálohy na CD a DVD. To vše mi dávo Mandriva na 100%. Tak jakápak můra?
tomyp
Sr. Member

: 310

Smrt a daně máte jisté. Daně ovšem jistější.

375195726
« #9 : March 15, 2008, 22:14:29 »

Tohle bude spíš hardware chyba. Co takhle zkontrolovat disk a paměť atd. Mandrivu jsem instaloval na několik naprosto rozdílných počítačů a notebooků a nikdy se nedělo to co popisuješ.

MDV 2010.1  KDE 4.4.3
jentzek
Sr. Member

: 305

« #10 : March 16, 2008, 21:38:02 »

Mas na tom stroju nainstalovanej i jinej OS ?
Josef Jebavý
Jr. Member
**

: 80

« #11 : March 16, 2008, 22:04:09 »

compiz-fuzion je stale porad ve vyvoji!

Linux admin a vývojář softwaru a hardwaru.
: [1]
   |   

: