Přihlásit
: [1]
   |   
: Instalace  ( 3392 )
Cyder
Full Member

: 160

BattleStar Pegasus - www.bsg.cz

« : June 18, 2008, 16:14:23 »

Zdravíčko

nainstalil jsem si mandrivu na druhy PC a při instalaci se vyskytla chyba a jednu knihovnu nešlo nainstalovat, dal jsem opakovat - nic, tak jsem dal volbu "vynechat knihovnu" a pote šla instalace bezproblemu dokončit, během instalace jsem dal take plny update. Dalo by se nějak zjistit ktera knihovna to byla, a jestli je důležitá?

System funguje normalně, snad až na to, že se při vypínání a bootovaní nezobrazuje "modre pozadí" s lištou pruběhu, ale pouze textovy režim.
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #1 : June 19, 2008, 20:08:29 »

vzhled startovaciho a vypinaciho procesu se nastavuje v drakboot. H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Cyder
Full Member

« #2 : June 19, 2008, 20:58:50 »

Tak jsem zkusil snad vše co jsem mohl, další volby v zavaděcím menu mi moc nepomohly, a "zavedení systemu" v nastavovacím menu systemu jsem nalezl jak textovy režim přepnout do vyššího rozlišení, ale samotne zavedení je stale textove.
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #3 : June 19, 2008, 21:19:30 »

Tak zkuste drakconf, sekce Start systemu, tam Nastaveni zpusobu zavedeni systemu, tam graficke nebo textove menu, v dalsim okne ukoncit.
Vratite se zpet do sekce Start systemu, tam "Výběr grafického tématu pro systém během zavádění", polozka "Rezim grafickeho zavadeni" mate zrejme pouze text (osobne tohle nastaveni preferuji, vidim, co se pri startu a vypinani deje), tam si dejte informativni (zakladni info) nebo tichy (tady se nezobrazuje nic) a zaroven se zpristupni moznost zobrazovat v konzoli motiv. H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Cyder
Full Member

« #4 : June 20, 2008, 13:51:59 »

Tak drak conf mam celou dobu nastaven zpravně, ale nejede to.
Ivko
Sr. Member

: 290

« #5 : June 21, 2008, 16:03:34 »

Nebude to grafickou kartou? Možno divné, ale na doske mám integrovanú kartu. Pri štarte sa ukazoval to "modré pozadie" s lištou.
Ale keď som vložil kartu Matrox, tak mi počas štartu ide IBA textový režim. Avšak do grafického prostredia nabieha regulárne a všetko beží bez problémov. Tak neviem...
Cyder
Full Member

« #6 : June 21, 2008, 16:54:05 »

Grafika je totožna
Cyder
Full Member

« #7 : August 07, 2008, 11:46:36 »

Při startu systemu jsem si všiml adresy na ftp server(ktery mam jako jeden ze zdrojů) a nad tim cosi o tom že: instalace selhala, některe knihovny se nezdařilo nainstalovat.

Jde někde v systemu najit log obsahující to co system vypisuje při startu? Abych aspon zjistil co to chybí?
Cyder
Full Member

« #8 : August 08, 2008, 16:45:10 »

už jsem si stihl při startu přečíst co to je. ručně jsem doinstaloval.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #9 : August 09, 2008, 00:00:52 »

Pro příště: logy z instalace jsou v adresáři /root/drakx/. Tam jsou všechny informace.

Cyder
Full Member

« #10 : August 09, 2008, 10:19:01 »

díky
: [1]
   |   

: