Přihlásit
: 1 2 [3]
   |   
: Externí disk  ( 6615 )
alda81
Hero Member

: 2 621

alda81@jabber.cz

« #30 : September 21, 2008, 16:44:00 »

pravdu díš Honzo, je i v M2008.1, já na něj jaksi zapomněl, jestli to potom půjde, tak máš u mě jisté DVD zdarma 

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
Lucie
Hero Member

: 734

« #31 : September 22, 2008, 00:17:05 »

Jo, to funguje, díky. Už jsem ty práva změnila a i po restartu už tam zaoisovat můžu, díky moc!

Omlouvám se, že to píšu tak pozdě, ale byla jsem z toho fakt na prášky, tak jsem to chtěla ověřit i po vypnutí a znova zapnutí. Ale bingo, fakt to už jede.

Možná, že byl špatně odpojený ve Win, ono totiž v té Vistě má partner nějaký Ashampoo Magical Defrag, a ten brání odpojit to korektně, musí se to prostě natvrdo vytáhnout. V M když jsem ten disk připojila a až potom zapla počítač, tak jsem mohla všechno, ale když jsem napřed zapla počítač a pak připojila disk, tak to nešlo, funguje to až teď.
« : September 22, 2008, 00:28:23 Lucie »

Nikdy neudělám dnes nic, co mohu neudělat taky zítra. (Fernando Pessoa)
alda81
Hero Member

: 2 621

alda81@jabber.cz

« #32 : September 22, 2008, 08:51:28 »

Jo, to funguje, díky. Už jsem ty práva změnila a i po restartu už tam zaoisovat můžu, díky moc!

Omlouvám se, že to píšu tak pozdě, ale byla jsem z toho fakt na prášky, tak jsem to chtěla ověřit i po vypnutí a znova zapnutí. Ale bingo, fakt to už jede.

Možná, že byl špatně odpojený ve Win, ono totiž v té Vistě má partner nějaký Ashampoo Magical Defrag, a ten brání odpojit to korektně, musí se to prostě natvrdo vytáhnout. V M když jsem ten disk připojila a až potom zapla počítač, tak jsem mohla všechno, ale když jsem napřed zapla počítač a pak připojila disk, tak to nešlo, funguje to až teď.

takže aby jsme to nějak zakončili pro ty, kteří nechtějí číst celé vlákno - pomohlo tedy doinstalování balíčku ntfs-config a nastavení práv přes příkaz ntfs-config potažmo ntfs-config-root a ještě k tomu navíc nebyl disk korektně odpojen ve widlích, ju? 

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
Lucie
Hero Member

: 734

« #33 : September 22, 2008, 11:49:43 »

Ano.
Myslela jsem, že to, jak byl odpojený ve Vistě na to nemůže mít vliv, každopádně teď po nainstalování ntfs-config a po nastavení příkazem ntfs-config-root to funguje.
Jinak: ten disk musí být naformátovaný ntfs, protože ho používám já s Mandrivou i partner s Vistou, a ta Vista ho neumí přečíst vůbec, když není ntfs ale ext3.
« : September 22, 2008, 12:37:42 Lucie »

Nikdy neudělám dnes nic, co mohu neudělat taky zítra. (Fernando Pessoa)
pert2
Sr. Member

: 291

« #34 : September 24, 2008, 19:04:11 »

A co se podívat třeba  <A HREF="http://www.fs-driver.org/download.html">sem</A> a <A HREF="http://sourceforge.net/projects/ext2fsd">sem</A>, nebo <A HREF="http://www.chrysocome.net/explore2fs">sem</A>?
: 1 2 [3]
   |   

: