Přihlásit
: [1]
   |   
: Na Mandrivě 2008 se nespouští KDE  ( 1917 )
Ztex
Newbie
*

: 2

« : October 04, 2008, 18:47:41 »

Zdravím. Na počítači mi při spuštění Mandrivy naskočí asi tři chyby. Jedna z nich je něco s diskem. Následně se spustí přihlášení v textovém módu. Po přihláčení nelze spustit KDE pomocí příkazu. Nemáte někdo zkušenosti s podobným problémem?
Nevíte, kde bych našel log, do kterého by se zapisovaly informace z monitoru po spuštění? Kde bych mohl najít log vypisující chyby KDE? Jak přeinstalovat systém a zachovat data na disku?
Děkuji za jakékoliv podněty.
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #1 : October 04, 2008, 18:54:02 »

logy: http://wiki.mandrivalinux.cz/zakladni-informace-o-systomu-linux#zaznamy_o_cinnosti_-_logovani
reinstalace je až  ta úplně poslední možnost, s tím nespěchejte :-)

v textovém režimu se přihlašte nejprve jako normální  uživatel a potom pomocí příkazu su jako správce (root)
napište tam příkaz: init 3 a potvrdit enterem
až to doběhne, spustíte znovu grafické prostředí příkazem init 5
pokud se nespustí, vypíše se nějaké příslušné chybové hlášení, které nám sem můžete poslat.

případně ještě před tím než sem budete něco posílat zkuste (stále jako správce) spustit utilitu pro nastavení grafiky drakx11 a tam zkuste znovu nastavit parametry a ovladače GK a monitoru.
H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Ztex
Newbie
*

: 2

« #2 : October 04, 2008, 20:32:44 »

Díky moc.
Napsal jsem příkazy přesně podle návodu a po nastavení v drakx11 jsem úplně bez problému spustil KDE.

Hobil
Hero Member

: 4 006

« #3 : October 05, 2008, 10:25:33 »

fajn, at se dari
pripadne potize zkuste priste nejprve konzultovat se strankami wiki (navody), viz odkaz v horni liste

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
: [1]
   |   

: