Přihlásit
: [1] 2
   |   
: Mandriva x86_64 - 2009 POWERPACK - zkušenosti  ( 10483 )
Tommy_CZ
Newbie
*

: 25

« : October 26, 2008, 00:23:53 »

Takže, sepíšu zde pár řádků o tomhle distru a problémech které mě s ním potkaly.
Mám Notebook ACER ASPIRE 5930g
 Po zkušenostech s FREE verzí, nefunkčnosti flashe, ztrácejícím se deokoracím oken, špatné podpoře wifi, neustálém padání při zapnutí Menu Mandrivy jsem na HDD vedle visty hodil Powerpack. Chvilku jsem se těšil z nepadajícího systému, nicméně mě mandriva opět neskutečně (a to jsem slušný) zklamala. Mordoval jsem se s ní opravdu dlouho ale nevím jestli mám sílu na další reinstall. V čem je problém?1) Video se mi přehrává ve zcela jiných barvách. Např. Bart v simpsnech je fialový. Dobrá, přežil bych to. 2) Wifi (intel 5100 nebo tak nejak) podle Mandrivy nezvládá dhcp. Ve vistě s tímto není žádný problém. Někdy mi to hlásí že připojený jsem a přitom internet nejde, opět ve win jde. Restart nepomůže. V správci sítí se mi WIFI hlásí jako 4248 nebo tak nejak. Eduroam se mi také povedlo nastavit až po několikahodinovém mordování. Ale že mi nefunguje DHCP u normální sítě u mě doma, (samozřejmě router dhcp má zaplé) to už je vrchol. Na Powerpack. Nezastávám se zku.... visty ale tam alespon vse funguje jak má. 3) při zaplém Compizu se mi u některých oken ztrácí dekorace, takze pomůže jen restart. 4) Nefunguje Uspání do RAM, stroj se sice vzbudí ale už najede jen černá obrazovka -> restart. Uspání na disk pro jistotu Mandriva nenabízí. 5) Odhlášení někdy nefunguje, pomůže restart. 6) že nefungují multimediální tlačítka tak jako fungují například v Ubuntu jsem si již zvykl, tak to zde píšu spíš pro formu. Pánové z Mandrivy, řeknu vám jedno. Toto je ostuda. A velká. Komukoli kdo by mi pomohl s těmito problémy bych byl moc vděčný.
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #1 : October 26, 2008, 00:45:08 »

Pánové z Mandrivy, řeknu vám jedno...
Je mi fakt lito Tome, ze mas takove problemy, ale musim konstantovat, ze brecis na spatnym hrobe. Tady totiz panove z Mandrivy nejsou, tady jsou jen uzivatele OS Mandriva Linuxu jako jsi ty. A vsichni tu hledame nejakou pomoc a radu, kdyz s tim sami neumime pohnout.
Predpokladam, ze jsi tady diskuzi a wiki aspon prolistoval, protoze jsem dosud nezaznamenal z tve strany zadny dotaz. Veci je potreba resit krok za krokem. V jednom vlakne by se pak motalo moc temat.
Mimochodem Acery jsou zname jako problemove stroje, strkaji do nich kde co a bez ovladacu by si ani wokna vubec neskrtly.

Pokud ti nevyhovuje kde4, nainstaluj si system bez nej a po doplneni zdroju si muzes pridat KDE3 (je v Contribu) a pouzivat prostredi, ktere znas.

Co se tyce hardware, neco je vec jadra, neco prostredi (napr. pripojovani medii), takze to by mohlo zacit fungovat pokud zmenis prostredi (KDE4->KDE3)

Jadro je zatim rc verze, do vydani CZ verze Mandrivy by snad melo byt finalni. Pripadne je mozne nahodi stabilni starsi.

3D efekty prostredi ma KDE4 zabudovane v sobe, myslim si ze se s Compizem pere. S KDE4 byc compiz vubec nepouzival.

O zprovozneni wifi je clanek na wiki, ohledne uspani do ram neporadim, nepouzivam Mandrivu na notesu.

Pak je tady jeste moznost nainstalovat 32bit. verzi, az dosud byvaly min bugove nez 64.
H.
« : October 26, 2008, 00:47:21 Hobil »

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
alda81
Hero Member

: 2 621

alda81@jabber.cz

« #2 : October 26, 2008, 01:01:17 »

1) Video se mi přehrává ve zcela jiných barvách. Např. Bart v simpsnech je fialový. Dobrá, přežil bych to.

aby nemuselo být s tímto konkrétním problémem zakládáno nové vlákno a protože je jeho náprava rychlá, tak ještě odpovím zde - chce to nastavit jiný video ovladač - nastavuje se to v nastavení každého přehrávače

možná jste si spletl tyto stránky s webovou podporou, která je funkční pro uživatele powerpacku, ta se nachází na této stránce http://expert.mandriva.com/

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
Tommy_CZ
Newbie
*

« #3 : October 26, 2008, 01:45:20 »

Nejsem blbec, bylo to řečnické zvolání, jakože tohle ti zodpovědní opravdu nevyhmátli. Jinak jsem si podporu powerpacku nespletl, ale díky. KDE 4 mi vyhovuje, problémy s padáním s verzí powerpack se vytratily. Právě je zajímavé že ta wifina mi bez problémů fungovala, nevím co jsem zeslonil ale do systému jsem prakticky nezasahoval. No a k tomu ucelenému řešení, myslím, že pokud budou mít uživatelé problémy podobného rázu jako mám já, tak jim hledání 10problémů na fóru nepřijde jako zajímavý styl strávení času a přejdou zase zpátky k win, takže jde komunita vlastně proti sobě. Tím myslím že by bylo fajn vytvořit i oddělení fóra pro ucelenější problémy jakými jsou problémy s notebooky.
Tommy_CZ
Newbie
*

« #4 : October 26, 2008, 01:48:18 »

Jo a ještě jsem zapoměl zmínit že čas od času přestane fungovat klávesnice nejde tudíž ani shodit xserver a proto..... zase restart:) ale děkuju vám hoši za snahu, budu informovat jak pokračuju, pro ostatní.
Aminux
Full Member

: 128

« #5 : November 01, 2008, 19:01:44 »

Soucítím s vámi. Podle mě to jde s MDV do kopru. Na starším PC jsem měl 2007.1 a bez problémů. Nyní mám půl roku staré PC, na něm 2008 a neustále problémy se sítí. Jednou internet jde, pak zase ne. Nastavoval jsem síť jak přes Ovládací centrum, tak přímo konfiguráky a výsledek stejný. Prý to dělá s dualbootem Windows. No dobře, ale proč předchozí verze takové problémy neměla?
Další problém je, že v Avidemuxu mi nejde zvuk. Pokaždé vyhodí hlášku "Chyba inicializace zvuk. zařízení". Nepomůže ani restart Alsa. Přitom jinak zvuk v systému funguje. Amarok i Kaffeine normálně hrajou. Takový divný problémy mi nejdou do hlavy. A to ani nemám notebook. Možná to sem tak úplně nepatří, ale měl jsem potřebu se někam svěřit. Všechny popsané problémy jsem se snažil řešit na patřičných fórech. Ale výsledek nula. Říkám to nerad, ale jesti to pujde s MDV takhle dál, tak se na ni vykašlu.

Když kradeš, kraď tak, aby to nikdo nepoznal.
Vždycky se kradlo. Všichni si nakradli. A kde jsou dneska? Jsou za vodou.
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #6 : November 01, 2008, 19:25:03 »

Další problém je, že v Avidemuxu mi nejde zvuk. Pokaždé vyhodí hlášku "Chyba inicializace zvuk. zařízení". Nepomůže ani restart Alsa. Přitom jinak zvuk v systému funguje. Amarok i Kaffeine normálně hrajou. Takový divný problémy mi nejdou do hlavy. A to ani nemám notebook. Možná to sem tak úplně nepatří, ale měl jsem potřebu se někam svěřit. Všechny popsané problémy jsem se snažil řešit na patřičných fórech. Ale výsledek nula. Říkám to nerad, ale jesti to pujde s MDV takhle dál, tak se na ni vykašlu.
Nedivim se, že je výsledek nula. To s Avidemuxem jsem s Vami resil ja. Pote, co jsem Vam napsal, abyste restartoval ALSU jste se neozval, ba přesto, že jsem Vam napsal, at event. date vedet, jak to dopadlo. Musite mi verit, ze nejsem vedma (ani ja, ani nikdo jiny tady), takze nemuzeme vedet, ze to, co jsme poradili, nepomohlo, takze takoveto prohlaseni, jake jste uvedl vyse, je tak trochu jako rana pod pas tady pro vsechny, co se snazi problemy nejak resit.
Veci, ktere zde uvadite okolo (sit atd.) nejsou veci MandrivaLinuxu, ale jádra - problém je v vanilla verzi jádra. Starsi verze to nedelaly, protoze byly starsi verze jadra. Pokud to tak moc zlobi, nainstalujte stable verzi, nikoli RC.
A uspani do RAM je veci grafickeho prostredi (resp. klikatek...)

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

« #7 : November 01, 2008, 19:32:02 »

No a k tomu ucelenému řešení, myslím, že pokud budou mít uživatelé problémy podobného rázu jako mám já, tak jim hledání 10problémů na fóru nepřijde jako zajímavý styl strávení času
Zase na druhou stranu pochop, ze tady lide, kteri radi, za to nejsou placeni, jsou to bezni uzivatele jako Ty a odpovidat 20x denne na stejny dotaz zase neni zajimavy styl trávení volného (podtrhuji) času pro nas...

Neberte si ty dva prispevky jako utocne nebo proti Vam, kluci, chapu, ze to asi pekne stve, ale podivejte se na to prosim i z druhe strany...

Hobil
Hero Member

: 4 006

« #8 : November 01, 2008, 20:25:03 »

nahlednete do puvodni diskuze, je tam uvedeno mozne reseni

http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?topic=9481.msg50062#msg50062

H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Aminux
Full Member

: 128

« #9 : November 03, 2008, 15:55:54 »

Pokud to vyznělo jako rána pod pás, pak se omlouvám. Tak jsem to nemyslel. Jen jsem chtěl někde napsat svoje pocity z této verze Mandrivy. To původní fórum ohledně Avidemuxu sleduji a napíšu i odpověď. Děkuji za všechny rady. Asi jsem měl nejprve napsat odpověď tam. Je to moje chyba.
 Já si jen myslím, že když se Madriva prezentuje jako přívětivý systém vhodný i pro začátečníky, tak takové problémy se sítí bych prostě nečekal. Co je začátečníkovi platné, že je to verzí jádra. Zakoupil jsem si 2008.0. Předpokládal jsem, že je to stabilní, odladěná verze. Příště si raději koupím 20xx.1. To snad bude lepší.
 Děkuji vám za vaše úsilí které tomu věnujete. Věřte, že můj předchozí příspěvek nebyl myšlen jako rána pod pás. S tím Avidemuxem se ještě ozvu.

Když kradeš, kraď tak, aby to nikdo nepoznal.
Vždycky se kradlo. Všichni si nakradli. A kde jsou dneska? Jsou za vodou.
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

« #10 : November 03, 2008, 16:20:45 »

Mozna v tom bylo vic emoci, nez bylo zdravo. Vseobecne je tu problem s tim, ze mnozi nenapisou, ze neco zacalo fungovat/naopak nenapisou, ze to nepomohlo. Takze vsechno dobre :-)
Bohuzel castecne chapu, ze zacatecnici asi muzou mit problemy s nekterymi resenimi (de/aktualizace jadra), ale bohuzel tohle nejsou veci mandrivy, ale hold vsech. Vsichni chteji sirsi HW podporu, ale nova jadra maji i nove chyby... Jde vzdy o to vybrat to mensi ze dvou zel (zlo, mnozne cislo zla; 2pad mn.c. zel???) Mi napriklad 2009 funguje uplně bez problemu a stejne tak majoritni cast komunity. Tady na DF se resi problemy, takze sem nechodi vetsinou lide psat, ze to funguje, takze je videt jen ty chyb(k)y...

hajma
Sr. Member

: 379

« #11 : November 03, 2008, 21:04:15 »

Po zkušenostech s FREE verzí, nefunkčnosti flashe, ztrácejícím se deokoracím oken, špatné podpoře wifi, neustálém padání při zapnutí Menu Mandrivy jsem na HDD vedle visty hodil Powerpack. Chvilku jsem se těšil z nepadajícího systému, nicméně mě mandriva opět neskutečně (a to jsem slušný) zklamala.

K Powerpacku jsou 3 měsíce podpory přímo od lidí z Mandrivy. Nahlaš jim problém a pokud ho nevyřeší, nech si vrátit peníze.
Tommy_CZ
Newbie
*

« #12 : December 02, 2008, 12:59:58 »

Tak jo lidi, diky moc za vsechny odpovedi, nejak se mi to zase dalo do pucu, aktualizace mi pridaly nejaky rc8 jadro a v nem spousta veci pada mene, jak tu uz bylo receno compiz byla moje blbost, vubec to neni treba zapinat (diky Petos ), jinak doporucuju misto obvykle "nabidky Start" tzv. Lancelot, je to sice pomalejší, ale velice příjemná a hlavně nepadající alternativa.
Uprimne Zdeseny

« #13 : January 09, 2009, 16:20:04 »

Panove, prijmete prosim omluvu za – jak asi rikate – off topic prispevek. Po mirnem rozcileni z prechodu na XP po leta celkem slusnem pouzivani W2000 jsem si rekl, ze si na jedno PC koupim Linux pro bezneho uzivatele. Ovsem to, co ctu zde i jinde, prekonava moje nemile zkusenosti s vyrobky MS. Ja nejsem experimentator, nastavovac, ladic...
Jeste ze je patek. Caj s rumem to na par hodin spravi. Preji hezky vikend a jeste jednou se omlouvam. UZ
Vlastimil Ott
Administrator
Full Member

: 102

šéfredaktor webů Liberixu

« #14 : January 09, 2009, 18:19:53 »

Existují lidé, kteří jiné lidi hodnotí podle čistoty bot. Nemyslím, že boty o mně tolik říkají, i když se je snažím mít čisté.

Vstoupit do fóra, kde se řeší problémy  a udělat si podle toho závěr o celém systému, je neadekvátní a krátkozraké. Lidé, kterým to funguje a jsou léta spokojení, sem nepíšou.

redakce portálu
: [1] 2
   |   

: