Přihlásit
: 1 [2]
   |   
: Mandriva x86_64 - 2009 POWERPACK - zkušenosti  ( 10484 )
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #15 : January 09, 2009, 18:29:57 »

+1 Krasne prirovnani
A navic ne vsechny resene chyby jsou zpusobeny chybou OS, ale proste neznalosti; aneb chyba mezi klavesnici a zidli. Spousta lidi prechazi prave od M$ Widle na Linux a s tim si prinaseji spoustu zlozvyku a jinych zvyku (aneb klasicka otazka: 'kam se mi podel disk C:' nebo 'kde mam CD mechaniku' )

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
Jan J

« #16 : November 14, 2009, 13:25:11 »

FIRMA ACER JE SPOLEHLIVOU ZÁRUKOU NESPOLEHLIVOSTI. NEKUPOVAT, VYHODIT. KDYŽ SES NEINFORMOVAL PŘED KOUPÍ, TAK TEĎ NEBREČ. PRO PRODEJCE JE NEJLEPŠÍ BLBÝ ZÁKAZNÍK, KTERÝ VŠE KOUPÍ A NEPTÁ SE. DOBŘE TI TAK!!! ACERY MAJÍ MIZERNÝ SERVIS, A TO JEN V BRNĚ. LEPŠÍ JE SI PŘIPLATIT, A PAK MÍT DOBRÝ HW, PROTOŽE NA IMBECILNÍM HW ANI NEJSUPER SW NEJEDE.

Takže, sepíšu zde pár řádků o tomhle distru a problémech které mě s ním potkaly.
Mám Notebook ACER ASPIRE 5930g
 Po zkušenostech s FREE verzí, nefunkčnosti flashe, ztrácejícím se deokoracím oken, špatné podpoře wifi, neustálém padání při zapnutí Menu Mandrivy jsem na HDD vedle visty hodil Powerpack. Chvilku jsem se těšil z nepadajícího systému, nicméně mě mandriva opět neskutečně (a to jsem slušný) zklamala. Mordoval jsem se s ní opravdu dlouho ale nevím jestli mám sílu na další reinstall. V čem je problém?1) Video se mi přehrává ve zcela jiných barvách. Např. Bart v simpsnech je fialový. Dobrá, přežil bych to. 2) Wifi (intel 5100 nebo tak nejak) podle Mandrivy nezvládá dhcp. Ve vistě s tímto není žádný problém. Někdy mi to hlásí že připojený jsem a přitom internet nejde, opět ve win jde. Restart nepomůže. V správci sítí se mi WIFI hlásí jako 4248 nebo tak nejak. Eduroam se mi také povedlo nastavit až po několikahodinovém mordování. Ale že mi nefunguje DHCP u normální sítě u mě doma, (samozřejmě router dhcp má zaplé) to už je vrchol. Na Powerpack. Nezastávám se zku.... visty ale tam alespon vse funguje jak má. 3) při zaplém Compizu se mi u některých oken ztrácí dekorace, takze pomůže jen restart. 4) Nefunguje Uspání do RAM, stroj se sice vzbudí ale už najede jen černá obrazovka -> restart. Uspání na disk pro jistotu Mandriva nenabízí. 5) Odhlášení někdy nefunguje, pomůže restart. 6) že nefungují multimediální tlačítka tak jako fungují například v Ubuntu jsem si již zvykl, tak to zde píšu spíš pro formu. Pánové z Mandrivy, řeknu vám jedno. Toto je ostuda. A velká. Komukoli kdo by mi pomohl s těmito problémy bych byl moc vděčný.
Paur
Hero Member

: 1 416

http://pavel-linux.blogspot.com/

312891810
« #17 : November 14, 2009, 14:26:52 »

FIRMA ACER JE SPOLEHLIVOU ZÁRUKOU NESPOLEHLIVOSTI. NEKUPOVAT, VYHODIT....

Hodně lidí nadává na Acer - čistě statisticky proto, že je třetím největším výrobcem PC na světě (a v cenovém porovnání vychází levněji než většina jeho konkurentů), tudíž bude mít logicky v absolutních číslech více problémů, než malý výrobce. Mám Acer, brácha má Acer, a příště si zase asi koupíme Acer, protože jsme s ním spokojení. Poměr výkon/cena je bezkonkurenční. Reklamoval jsem 1x, PPL si vyzvedl notebook u mě doma a za týden byl zpět opravený (navíc to byl špatný kontakt na RAM, což jsem mohl způsobit já sám při rozšiřování paměti). Kromě suspend-to-RAM mi vše funguje OK, nikdy jsem na něm neměl žádný jiný OS než Mandriva Linux.
Nezlobte se za offtopic příspěvek, ale nemám rád, když někdo takto hrubě paušalizuje... navíc zbytečně oživuje mrtvé vlákno svými slinty. 

NTB: Acer Extensa 5220 (Celeron 1,73 GHz,2GB), Mageia 2 32bit KDE 4.8.2)
PC: Intel C2D E4300,2GB,NVidiaGF7600GS,Mageia 2 32 bit KDE 4.8.2, WinXP Pro
Tablety: SmartQ V5-II (ARM 720 MHz, 256 MB, 2 GB, Android 2.1, Ubuntu 9.10 LXDE), Archos 101G9 (OMAP 2x1 GHz , 512 MB, Android 4)
: 1 [2]
   |   

: