Přihlásit
: 1 [2] 3
   |   
: HP LaserJet 1020 štrajkuje  ( 30568 )
starsi
Full Member

: 174

« #15 : April 24, 2009, 12:39:31 »

Máš tiež HP LaserJet 1020, alebo niečo podobné? A systém? MDV 2009, alebo niečo staršie?
Mne sa na 2009 nepodarilo túto tlačiareň rozbehať a podľa toho, čo som vygooglil, tak je to veľmi čaastý problém.
Ako si inštaloval? Cez ovládacie centrum KDE, alebo cez HP Device Manager?
Áno MDV 2009 a HP Laser Jet 1020. Predtým som to mal nainštalované na dvakrát pôvodne MDV 2008 lebo na 2009 mi nešla nainštalovať. Porom som preinštaloval na 2009 a už nainštalovať šla, trochu blbla tak som doinštaloval HPLIP nejako sa to nezmenilo ale pridal som ešte druhú tlačiareň 1020 ale len ppd ktoré som vybral z nejakého asi staršieho HPLIPu. Fungovalo to nasledovne. Keď som tlačiareň zapol nešla ale po vypnutí a novom zapnutí už v pohode šla. Ak dlhšie stála a netlačila alebo som prešiel na niečo iné čo som chcel tlačit z textu napríklad na obrázok alebo tabulku v CALKu, to je jedno v akom poradí bol ten prechod vždy vyžadovala zapnutie a vypnutie aby tlačila. Príklad chcel som tlačiť som dokument z Write musel som najskôr write vypnúť zapnúť tlačku a potom zapnúť write a vytlačiť čo som chcel, ak som chcel hneď tlačit tabulku v calku musel som vypnúť tlačku zavrieť dokument, zapnúť tlačku otvoriť tabulku a mohol som tlačiť, to šlo v pohode s tým som nemal problém a takto sa to opakovalo vždy pred tlačením alebo dlhou prestávkou medzi jednotlivými tlačeniami vtedy stačilo len vypnúť a zapnúť tlačiareň pri tlačení z toho istého programu.

Ako to inštalujem - nijako ak nie je nainštalovaná a zapnem tlačiareň vypiše. že ju ide nainštalovať ja to odsúhlasím a samé sa to nainštaluje a celý deň pekne funguje aj keď mám prestávku v tlačení

Cups nainštalovaný mám.
« : May 02, 2009, 19:11:34 starsi »

Magea 2 x86_64, KDE, Intel Celeron Dual Core 2GHz, vyrovnávacia pamäť 512 KB, Ram DDR 2GB, matičná doska ASUS PP5B-VM (Green), grafická karta Intel 810 later (82G965 Integrated Graphis Controler), zvukovka integrovaná na karte Intel 82801H (ICH8 Family) HD Audio Controler, HD
Martin S.
Full Member

: 239

« #16 : April 29, 2009, 19:23:52 »

Tento typ tlačiarne podľa uja Googla bežne na MDV 2009 robí hlúposti a nedá sa na nej sprevádzkovať (iba ak výnimočne s použitím neznámeho zaklínadla  ), takže asi bude treba sledovať všetko, čo sa o nej v súvislosti s MDV 2009.1 šuchne, aby sme vedeli, či sa nám oplatí "povýšiť" systém alebo či radšej zostať na osvedčených starších verziách, v ktorých táto HP-čka spoľahlivo funguje. Však nikde nie je uzákonené, že nemôžeme frčať na systéme starom hoci aj 5 rokov 

Ak sa niekto pustí do riešenia úlohy, jeho snaženie rozvráti iný nevedomý zásah, pochádzajúci zo živého alebo neživého. Niektoré úlohy sa dajú uskutočniť len preto, lebo zasahujúci tiež plní úlohu, ktorá je, samozrejme, tiež vystavená úsiliu o rozvrat.
Soddov prvý zákon, Murphyho zákony
starsi
Full Member

« #17 : May 07, 2009, 12:13:30 »

Preinštaloval som nanovo celú Mandrivu 2009. Tlačka sa nainštalovala sama v pohode. Zistil som problém (možno) prečo hneď netlačí. Mám taký dojem, že sa dlho nahrieva. Predtým keď som tlačil, vždy najskôr naprázdno pretočila a ja som vedel, že za chvíľu bude tlačiť. Teraz sa to deje po určitom čase bez pretočenia a možno to bolo aj skôr, len som bol asi netrpezlivý a vždy som asi tlačenie zrušil skôr ako to bola nahriata (ale pochybujem o tom, čakával som dosť dlho). Teraz jej dosť dlho trvá kým sa nahreje. Po zapnutí to býva vždy skôr.

Magea 2 x86_64, KDE, Intel Celeron Dual Core 2GHz, vyrovnávacia pamäť 512 KB, Ram DDR 2GB, matičná doska ASUS PP5B-VM (Green), grafická karta Intel 810 later (82G965 Integrated Graphis Controler), zvukovka integrovaná na karte Intel 82801H (ICH8 Family) HD Audio Controler, HD
starsi
Full Member

« #18 : June 05, 2009, 21:23:47 »

Po preinštalovani na Mandrivu 2009.1 sa nainštalovala tlačka v pohode, ale ak chcem tlačiť musím ju 2x zapnúť (Z) a 1x vypnúť (V) aby to šlo a potom už nie je problém. (ZVZ)
Je to takto nemám zapnutú tlačku a idem tlačiť zapnem tlačku, asi po 10 sekundách ju vypnem objaví sa mi v pravom dolnom rohu nápis, že tlačiareň nie je povolená keď zmizne znovu ju zapnem a objaví sa nápis, že je povolená. Potom už môžem tlačiť bez problémov koľko chcem.
« : July 03, 2009, 14:55:23 starsi »

Hobil
Hero Member

: 4 006

« #19 : June 05, 2009, 23:05:16 »

pouzijte utilitu system-config-printer, v ni vybrat pravou mysi ikonu tiskarny, zaskrtnout Povolena a ulozit. Chyti se to?
H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
starsi
Full Member

« #20 : July 03, 2009, 14:53:33 »

Povolená je stále zaškrtnuté a uložené. Robí to stále ale teraz som prišiel ešte na inú vec, ak dôjde papier nedá sa pokačovať v tlačení po doplnení papiera. Môžem zapínať a vypínať tlačku koľko chcem ani neťukne. Musím sa odhlásiť a znovu prihlásiť aby sa zase rozbehla a fungovala tak ako som to popísal v predchádzajúcom príspevku (ZVZ).

Hobil
Hero Member

« #21 : July 05, 2009, 13:24:11 »

Zkusil bych stavajici ovladac odinstalovat a celou tiskarnu v system-config-printer nastavit znovu. Klidne i nekolikrat, s ruznymi ovladaci. Predpokladam, ze se neco "chytne".
H.

Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #22 : July 06, 2009, 20:28:05 »

Zkusil bych stavajici ovladac odinstalovat a celou tiskarnu v system-config-printer nastavit znovu.

Souhlas, měl jsem podobný problém s tím, že se tiskárna "sama zakazovala". Po výměně disku (reinstall) problém zmizel. Pravděpodobně je to něco v nastavení.

Martin S.
Full Member

« #23 : November 09, 2009, 20:24:12 »

Nepokladám za potrebné otvárať novú tému, tak sa opýtam tu:

Skúšal niekto rozbehať túto tlačiareň na MDV 2010? S akým výsledkom?

Ak sa niekto pustí do riešenia úlohy, jeho snaženie rozvráti iný nevedomý zásah, pochádzajúci zo živého alebo neživého. Niektoré úlohy sa dajú uskutočniť len preto, lebo zasahujúci tiež plní úlohu, ktorá je, samozrejme, tiež vystavená úsiliu o rozvrat.
Hobil
Hero Member

« #24 : November 09, 2009, 23:42:26 »

Obdobna zkusenost s Canon BJC-2100. Pri plnem vytizeni externiho USB HDD se tiskarna zakazala i behem tisku. Po nejake chvili se zase sama "povolila" a tisk pokracoval.
Videl bych to na problem narusene komunikace tiskarna<-->pocitac pri daty pretizenem USB portu.
H.

Martin S.
Full Member

« #25 : November 10, 2009, 06:50:35 »

Tému som zasa otvoril preto, aby som zistil, či pre mňa vôbec má zmysel pokúšať  sa o MDV 2010. Zatiaľ som skúsil iba live CD, a aj to mi mrzlo, kvôli problémom s ovládačmi pre staršiu nvidiu, mašina má 5 rokov, od spustenia v CD-mechanike do nabehnutia systému ubehla pol hodina, a žiadnu aplikáciu sa mi nepodarilo spustiť. A pokúšať sa o tlač pri systéme bežiacom iba z live CD je zrejme zbytočné. Takže aby som sa kvôli nekompatibilite staršieho HW s najnovším SW zasa nemusel vracať k osvedčenej MDV 2008.

Hobil
Hero Member

« #26 : November 12, 2009, 22:43:36 »

usb porty byvaji i poruchove, nevim zcela jiste proc, ale zejmena vyvody do predni casti skrine odchazeji nejdriv (mozna kvuli delce kabliku uvnitr skrine), tak pokud muzes, dej externi cd do jineho usb slotu.

V opacnem pripade snad uz jen vymena zakladni desky :-(

H.

joriga
Newbie
*

: 6

« #27 : November 16, 2009, 19:37:10 »

Mám tlačiareň 1018 a mám s ňou rovnaké problémy. Nakoniec som zistil, že mi to funguje tak, že po zapnutí tlačiarne vytiahnem USB kábel z PC a pripojím ho späť. Objaví sa mi hláška "Printer disabled" a hneď "Printer enabled" a možem tlačiť dovtedy, kým nevypnem tlačiareň alebo nereštartujem PC. Rovnaký problém som mal aj na MDV 2009.0.
Hobil
Hero Member

« #28 : November 16, 2009, 20:47:08 »

kdyz zadas prikaz hwinfo --usb, vyjede ti soupis informaci o usb zarizenich, najdi si tam tiskarnu a podivej se na radky Driver Status (ovladac by mel byt aktivni) a Config Status (melo by byt new/yes/no/a zde mam unknown, ale to muzes mit jine).
Pokud neni ovladac aktivni, zkus zadat prikaz k natazeni ovladace, ktery je uveden v radku Driver Activation Cmd. Muzes se tak vyhnout vytahovani kabliku - nemusi to byt vzdy pohodlne

H.

starsi
Full Member

« #29 : December 10, 2009, 21:35:03 »

Nepokladám za potrebné otvárať novú tému, tak sa opýtam tu:

Skúšal niekto rozbehať túto tlačiareň na MDV 2010? S akým výsledkom?

Ide to tak isto ako v 2009.1. Musím ju 2x spustiť a potom už tlačí. 
Inštalácia prebehla bezproblémovo.  :

: 1 [2] 3
   |   

: