Přihlásit
: [1]
   |   
: Jak vypsat soubory z adresare i jeho podadresaru  ( 3481 )
Guest
« : March 07, 2008, 15:07:34 »

Jak vypsat soubory z adresare i jeho podadresaru s uplnou cestou? Zkousel jsem ruzne parametry prikazu ls ale bez uspechu. Nakonec jsem zkusil prikaz find, ten uz najde soubory a vypise je i s cestou ale nejak se mi nepodarilo omezit rosah hledani.
Po dlouhem hledani jsem narazil na prikaz lsattr, ktery mi skoro vyhovuje jen me vadi ty "pomlcky" ,ktere vypisuje pred kazdym zaznamem a kterych se nedokazi zbavit

pouzil jsem tento prikaz:

bash-3.2$ lsattr -R | grep pdb | less
-------------- ./_Antologie/Nejlepší povídky sci-fi 1986.pdb
-------------- ./_Antologie/Rodokaps/Hrdina z prérie.pdb
-------------- ./_Antologie/Rodokaps/nbv.pdb

ptam se proto ze potrebuji hromadne prevest soubory ve formatu pdb do txt pomoci pdb2doctxt a nejak nevim jak bych to hromadne zada, kdyz mam pomerne slozitou adresarovou strukturu.
Miroslav Cyroň
Newbie
*

: 283

« #1 : March 07, 2008, 17:32:19 »

Třeba Vám pomůže script, který používám při tvorbě rpm. proleze podadresáře a dle toho sestaví script (s mkdir a cp). Upravit si jej zvládnete?

#!/bin/bash

p_w_d=`pwd`

cd `pwd`"/obraz/"
p_w_d_2=`pwd`

echo "#!/bin/bash" > $p_w_d/install.sh
echo "" >> $p_w_d/install.sh

function obs()
{
   for obs in `ls "./"`
      do
         if [ -d $obs ]
            then
               echo "[ ! -d "${PWD#$p_w_d_2}"/"$obs"/ ] && mkdir "${PWD#$p_w_d_2}"/"$obs"/" >> $p_w_d/install.sh
               cd ./$obs
               obs
         fi
         [ -f $obs ] && echo "cp ."${PWD#$p_w_d}"/"$obs" "${PWD#$p_w_d_2}"/"$obs >> $p_w_d/install.sh
   done
   cd ../
}

obs

cd $p_w_d
Guest
« #2 : March 10, 2008, 08:06:25 »

Pokusim se, stejne jsem se chtel trochu vice pouzivat scripty a bash ap.
Guest
« #3 : March 10, 2008, 08:12:56 »

Jeste maly dotaz jak resit problem aby mi prikaz lsattr nevypisoval ty tecky?
Luděk Sladký
Hero Member

: 1 358

« #4 : March 10, 2008, 08:33:45 »

leda "odstrihnout" prikazem "cut"
Guest
« #5 : March 10, 2008, 10:51:43 »

Ok jen jeste pro me neexistuje nejaky jiny prikaz, ktery by vytvoril mnou pozadovsny seznam souboru i s cestou (pododne jako find) bez ruznych jinych "opicek"

dekuji
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #6 : March 10, 2008, 13:14:53 »

Neni lepsi pouzit find s parametrem -exec?

find . -name '*.pdb' -exec pdb2txt  '{}' \;

Ged
Full Member

: 215

17002977
« #7 : December 05, 2008, 09:20:06 »

Tak jsem udelal zasadni chybu nejak jsem zasantrocil postup na prevod pdb na txt (uz jednou mi to fungovalo).
Nasledujici postup mi nefunguje.

1. Stahnul jsem program txt2pdbdoc http://homepage.mac.com/pauljlucas/software/txt2pdbdoc/ - zkompiloval a nainstaloval vse probehlo bez chyb

2. Nakonec jsem zadal tento prikaz:
:
find . -iname '*.pdb' -exec txt2pdbdoc -d -D -v '{}' \;

"program" vypisuje obsah pdb souboru a vypada to nadejne, ale nejak nevytvari txt soubory

:
[ged@localhost f-knihy]$ find . -iname '*.pdb' -exec txt2pdbdoc -d -D -v '{}' \;
.
.
.
.
n� podobn� vzducholodi, jako je V��ka. Zpr�va byla zaj�mav�, av�ak kdy� l�ka� pravil, �e Viktor Romovsk� a major by m�li obh�jit sv� prvenstv�, odpov�d�li oba mu�i skoro sou�asn�, �e vybudovali V��ku jen pro sebe.
 �Na�li jsme sv�ho p��tele," pravil Viktor Romovsk�, �prosp�li jeho druh�m, zalo�ili osadu v srdci Braz�lie, nesm�rn� se pou�ili a u�ili tolik kr�s a vzru�uj�c�ch dojm� jako nikde jinde na sv�t�. Nen� toho dost? Sl�va je pom�jej�c�. Budeme pod�ln�ky na velik� dr�av�, kterou brzy zakoup�me. Vyslanectv� Brazilsk� republiky n�m zprost�edkuje koupi pozemk� a p�i nejbli��� cest� V��ky do Braz�lie se zastav�me v Rio de Janeiru, abychom koupi potvrdili. Douf�m, mil� p��tel�, �e se z��astn�te i druh�ho letu."
L�ka� i profesor nejen�e radostn� slibovali ��ast v p���t�m roce, ale dok 1once prosili, aby na n� Viktor
Romovsk� a major nezapomn�li. Vzpom�nali na b�lochy i na Indi�ny u Tapaj�su a slibovali, �e budou �asto pos�lat o sob� zpr�vy do horu�ick�ho z�mku.
Karel Romovsk� brzy p�ijede za profesorem do Plzn� a bude se u n�ho p�ipravovat ke zkou�ce na re�lku a pokus� se, aby byl p�ijat do �tvrt� t��dy.
�V p��rodopise jist� p�edstihne v�ecky spolu��ky," sliboval profesor Velebil, �a aby ani v jin�ch p�edm�tech nekulhal za ostatn�mi, o to se postar�me, vi�, Karle?"
 KONEC

FRANTI�EK F L O S � VZDUCHOLOD� DO SRDCE BRAZ�LIE
Svazek �. 110
Text upravil Josef �ubrt. Ilustroval, V�clav Junek. Ob�lku navrhl James Jan��ek. Graficky upravil Jan Hejda Vydal jako svou 5384.. publikaci Albatros, nakladatelstv� pro d�ti a ml�de�, v Praze roku 1978. Odpov�dny redaktor Jan Petr Velkoborsk�. V�tvarn� redaktor Jarom�r Z�pal. Technick� redaktorka Jitka Pavl�kov�. Ze sazby p�sma Public vysadila a vytiskla Severografia. n. p., z�vod l, Liberec. 13,00 AA (text 11,29, ilustrace 1,71 13,02 VA. N�klad. 55000 v�tisk�. 2. upraven� vyd�n� (1. v Albatrosu. 1372078 14/54 Bro�ovan� v�tisk 7,� K�s
 0
Ad�ptation �Josef �ubrt, 1971 Illustrations �V�clav Junek, 1971[ged@localhost f-knihy]$

Dekuji za rady

Jednou jsem ho videl na vanoce

Gold "3-Ethyl-1,2,2-trimethyl-bicyclo[2.1.0]pentane"

jabber: uranit@jabbim.cz
: [1]
   |   

: