Přihlásit
: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12
   |   
: nefunguje zadny program na prehrani dvd  ( 35325 )
mandrixp
Full Member

: 182

« #60 : January 06, 2009, 21:08:36 »

Tak bohuzel, je to uplne stejne i v GNOME 
alda81
Hero Member

: 2 621

alda81@jabber.cz

« #61 : January 06, 2009, 21:35:36 »

minule se s vámi myslím řešila instalace ovladačů pro grafickou kartu, máte nainstalované proprietární ovladače grafické karty? myslím, že máte ATInu, takže postup je zde http://wiki.mandrivalinux.cz/instalace-ovladacu-ati

jinak už netuším, čím dalším po všech těch hokusech pokusech by to mohlo být

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
mandrixp
Full Member

« #62 : January 06, 2009, 22:14:13 »

ano mam, tento postup jsem provadel presne dle wiki 
alda81
Hero Member

alda81@jabber.cz

« #63 : January 06, 2009, 22:36:42 »

to video přehráváte z disku, ze sítě, z CD/DVD?

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
mandrixp
Full Member

« #64 : January 07, 2009, 00:20:11 »

DVD a HDD
alda81
Hero Member

alda81@jabber.cz

« #65 : January 07, 2009, 00:51:10 »

no tak v tom případě bych zkusil nějakýho zaříkávače - už fakt netuším, je tady popsáno tolik problémů, že se v tom ztrácím a už nevím, kde je sever - zvolil bych nelinuxové řešení a přeinstalil bych to, potom bych si dal záležet s přidáváním zdrojů, abych to náhodou nezmršil, zaktualizoval bych systém, pak bych nainstalil ovladače pro grafiku a následně bych zkusil dohrát kodeky a balíčky nutné pro přehrávání dvd ...

mandrixp
Full Member

« #66 : January 07, 2009, 01:04:58 »

ok...uz  jsem to stejne tusil delsi  dobu, ze k te reinstallaci s formatem dojde  zkusim to jak radite 
alda81
Hero Member

alda81@jabber.cz

« #67 : January 07, 2009, 01:29:21 »

ještě jsem zapomněl, možná se budu opakovat - nesnažil bych se mít zároveň KDE4 a KDE3, vede to k velkým problémům, pokud budete chtít mít KDE4, tak určité části KDE3, které se vám s ním nainstalují posléze neodinstalovávejte, protože tyto části KDE4 potřebuje, protože ne vše je pro KDE4 nativní, ale zase nedoinstalovávejte KDE3

budete-li chtít mít KDE3, tak zase analogicky necpěte do systému programy pro KDE4, .... postup jak nainstalovat KDE3 se tady myslím v diskuzi několikrát rozebíral
« : January 07, 2009, 01:33:06 alda81 »

mandrixp
Full Member

« #68 : January 07, 2009, 19:29:14 »

Tak jsem postupoval znovu od sameho zacatku... instalace atd.
do okamziku pridani proprietarnich ovladacu gr. karty to
bylo vse jak ma byt. Ale po pridani ovladcu a naslednem
restartu uz mam jen cerny monitor s blikajicim kurzorem!
Ani opakovane restarty a instalacni aktualizace nevedla k
uspechu. KDE proste nenajede! CTRL + ALT + F1 a
terminal jede .. .. pisu z Lynxu, ale nevim co ted dal.
Zkousel jsem se prepnout ALT F7... nic cerno INIT 5 nic
cerno
alda81
Hero Member

alda81@jabber.cz

« #69 : January 07, 2009, 19:36:55 »

vybíráte určitě správný ovladač pro vaši grafickou kartu? přenastavit grafiku můžete i v "textovém" režimu, zkoušejte vybrat jiný druh ovladače, používejte tlačítko test více zde http://wiki.mandrivalinux.cz/navody-problemy-grafika-prvni_pomoc

mandrixp
Full Member

« #70 : January 08, 2009, 11:47:42 »

ano, vybiram dle me gr. karty... davam na to za dane situace obzvlaste velky pozor Jinak pomoci prvni pomoci jsem nastavil moji gr. kartu, ale napsalo mi to ze neni kompatibilni radic ci co, takze jsem se vratil do grafiky pomoci univerzalniho ovladace.... nasedne zkusil pomoci MDV ovladaciho centra nastavit moji gr. kartu a uz nesla nastavit ani jako puvodne.... proste grafika me vzdy zkolabuje , kdyz dam ano na novy propriet. ovladac gr. karty.... cili jsem to cele znovu preinstaloval ( radeji uplne ) a ted premyslim co dal...
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #71 : January 08, 2009, 11:54:02 »

napsalo mi to ze neni kompatibilni radic ci co,
Tohle je hodne zasadni. Jak dlouho mate pocitac?

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
mandrixp
Full Member

« #72 : January 08, 2009, 12:36:30 »

pocitac mam od roku 2006 ( cili ovladac by jiz mel existovat ), ze existuje linux jsem sice vedel, ale ze zjistim co to vlastne je jsem se rozhodl az cca pre 14 dny .... bohuzel, neb kdybych jen trochu vedel, tak jsem wokna  asi nekupoval  , ale znate to, v praci wokna,  pc koupite take jiz s operacnim systemem ( pac vubec netusite ) atd., takze... jsem takova windowsovska klasika

No v kazdem pripade, kdyz dam v MDV ovladaci centrum > HW > X server > kliknu na ATI Radeon 1300 a novejsi .... dostupne nove propriet.... ano, tak grafika zkolabuje a znova uz to nejde nahodit kdyz totiz potom zvolim ( at uz v terminalu ci s general ovladacem v grafice znovu ATI Radeon 1300 .... tak to napise flgrx ...... a uz me nezbyva nez reinstalace ( aktualizace ci uplna )

no vy asi budete potrebovat co  presne to pise, ze? flgrx ... a to uz si nepamatuju... cili si asi zase pudju dobrovolne sestrelit system, abych vam to sem mohl postnout

a nemuze byt problem, ze tam je 64 bit AMD... nemam radeji zkusit 64 kovou MDV?
alda81
Hero Member

alda81@jabber.cz

« #73 : January 08, 2009, 12:43:07 »

a nemuze byt problem, ze tam je 64 bit AMD... nemam radeji zkusit 64 kovou MDV?

ne, nemůže

napište co máte přesně za grafickou kartu

používejte tlačítko TEST, pokud se vám nezobrazí ty barevné pruhy, tak to máte špatně nastavené! je to popsané v tom odkazovaném návodu http://wiki.mandrivalinux.cz/navody-problemy-grafika-prvni_pomoc pak tedy vyzkoušejte jinou položku u ovladače grafiky, vyberte jinou než "1300 a novější", pak zase TEST atd

edit://
takže asi ani předtím nebyl nainstalovaný proprietární ovladač grafické karty, jak jste tvrdil, že? postup jste možná dělal podle wiki, ale správný ovladač jste nenainstaloval
« : January 08, 2009, 12:48:49 alda81 »

mandrixp
Full Member

« #74 : January 08, 2009, 13:51:45 »

...takže asi ani předtím nebyl nainstalovaný proprietární ovladač grafické karty, jak jste tvrdil, že? postup jste možná dělal podle wiki, ale správný ovladač jste nenainstaloval
no to je to, co ja nemuzu valstne rici, kdyz jsem totiz to zkousel drive pres centrum MDV, tak me to nenapsalo nic ( zadny dostupny novy propr. ovladac ) a vzhledem k tomu, ze to bylo po minule drivejsi instalaci MDV a aktualizaci vseho mozneho a take po tom co jsem jiz jednou takto instaloval novy ovladac, tak jsem myslel, ze teda mam ten nejnovejsi, kdyz to nic nenabidlo  Ted jsem ten ovladac instalaloval  hned po nove instalaci MDV po pridani zdroju, jeste se mi ani system nestacil aktualizovat... a ted mi to napsalo, ze je dostupny... takze ted ano  TAK CI TAK TO NEFUNGUJE ANI TED    ten ovladac jsem tam tehdy asi nainstaloval... neb me to spadlo jiz tehdy ( to bylo jak jste psal, ze uz se to tu jednou se mnou resilo ) a po druhe asi ne neb me MDV fungovala ( ale jak rikam nenabidla zadny novy dostupny propr. ovladac )

tu kartu ... hned vam to sem postnu
: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12
   |   

: