Přihlásit
: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12
   |   
: nefunguje zadny program na prehrani dvd  ( 35256 )
mandrixp
Full Member

: 182

« #75 : January 08, 2009, 14:20:06 »

ATI Technologies Inc RV515 [Radeon X1300] alespon takto je detekovala MDV 2009 ( lspci ), az u toho pc budu, tak to jeste proverim pres wokna
« : January 08, 2009, 14:23:29 mandrixp »
alda81
Hero Member

: 2 621

alda81@jabber.cz

« #76 : January 08, 2009, 14:43:58 »

pro jistotu se zeptám, mezi zdroji softwaru máte i zdroje Non-Free? přidával jste zdroje s pomocí webu easy urpmi?

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
mandrixp
Full Member

« #77 : January 08, 2009, 15:36:13 »

oficialni zdroje jsem pridaval pres mdv centrum, zdroje plf pomoci easy urpmi. Pokud si dobre pamatuju ( ted u toho kompu nejsem ) tak tam non-free mam. Ale jestli jsem dobre pochopil, tak po pridani zdroju, je jeste musim povolit ( = fajfka v levem sloupecku u kazdeho zdroje ), kdyz toto udelam, objevi se okno aktualizace daneho zdroje.... ano .... a pote je jiz odfajfknut. Jenze ne u vsech zdroju me to takto jde u plf to jde u vsech ale u oficialnich to u nekterych nejde. Musi byt povoleny ( = fajfka ) u vsech zdroju , ktere mam pridane ( = v seznamu v tabulce )  Nebo to mam nechat,tak jak se to nastavilo po pridani off. zdroju ( nektere oficialni jsou povoleny automaticky po pridani ) plf predpokadam povolit vechny
alda81
Hero Member

alda81@jabber.cz

« #78 : January 08, 2009, 16:01:14 »

zdroje nechte tak, jak je máte nastaveny z webu easy urpmi (bavíme-li se o M2009) viz. obrázek co je na wiki http://wiki.mandrivalinux.cz/_media/alda81:easyurpmi10.jpeg?cache=cache

žádné další "dofajkovávání" tam nedělejte, vy jste si tam nějaké další zdroje povoloval dodatečně?
« : January 08, 2009, 16:03:02 alda81 »

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
mandrixp
Full Member

« #79 : January 08, 2009, 18:00:42 »

...žádné další "dofajkovávání" tam nedělejte, vy jste si tam nějaké další zdroje povoloval dodatečně?
ano, povoloval jsem vsechny plf + nektere oficialni.... jdu to zmenit, jak je to na tom screenu. Ale mam fakt dojem, ze jsem nekde cetl, ze po pridani zdroju plf je potreba tyto potom jeste povolit. ( neni po pridani plf povolen zadny  ) bavime se skutecne o MDV 2009.0
alda81
Hero Member

alda81@jabber.cz

« #80 : January 08, 2009, 18:07:20 »

ano, povoloval jsem vsechny plf + nektere oficialni.... jdu to zmenit, jak je to na tom screenu. Ale mam fakt dojem, ze jsem nekde cetl, ze po pridani zdroju plf je potreba tyto potom jeste povolit. ( neni po pridani plf povolen zadny  ) bavime se skutecne o MDV 2009.0

no tak to vypadá, že je v tomto celý problém na 6 stránek tady v diskuzi

dejte odkaz, kde jste to o tom dodatečném povolování četl, jinak to musím brát, že to jedna paní povídala

nevím nevím, jestli odebrání zdrojů teď pomůže, protože se vám do systému asi už natahaly vývojové verze balíčků, raději bych to znovu preinstalil a teď bych si už konečně dal záležet s přidáváním zdrojů - to jsem vám ostatně psal pár příspěvků výše, postupujte přesně podle wiki, pro nic za nic se to tam ostatně nepíše

edit://
nebudete-li něčemu na wiki rozumět, tak se zeptejte, nedělejte nic s čím si nejste stopro jistý
« : January 08, 2009, 18:16:26 alda81 »

mandrixp
Full Member

« #81 : January 08, 2009, 19:14:33 »

no tak to vypadá, že je v tomto celý problém na 6 stránek tady v diskuzi
kez by tomu tak bylo, uvidime, jdu tedy znova formatovat disk ( pro jistotu ) a znova instalovat MDV

obavam se ale, ze to nemusi tak byt neb takto jsem zacal povolovat dalsi zdroje az pote, co me to defaultne nejelo    ... no to uvidime az to po tom formatu
dejte odkaz, kde jste to o tom dodatečném povolování četl, jinak to musím brát, že to jedna paní povídala
samozrejme, to je mi jasny, jenze v historii to uz ted nenajdu, pac to bylo pred tim reinstalem  ale  nemohlo to byt nekde daleko, neb si pamatuju ze jsem to nasel nekde v necem, kde jsem byl rychle ... nejaky navod .... nekde v threadu... budu se snazit vam to najit ... ostatne v mem zajmu...jinak budu vypadat jako, ze jsem kecal

edit://nebudete-li něčemu na wiki rozumět, tak se zeptejte, nedělejte nic s čím si nejste stopro jistý
pridam zdroje a vubec nebudu pote co me to napise hotovo na nic prote sahat... zadny fajfky u plf 

diky moc za vasi pomoc
alda81
Hero Member

alda81@jabber.cz

« #82 : January 08, 2009, 19:20:42 »

jinak budu vypadat jako, ze jsem kecal

no to snad ne, jen kdyby to bylo někde na wiki, tak bych to opravil, ale tomu, že by taková věc byla pro m2009 někde na wiki nevěřím, ale můžu se taky plést, samotnýho by mě to zajímalo, kde jste to viděl

pro m2008.1 a níž se rušili u nastavených zdrojů PLF přes web easy urpmi tyto PLF zdroje jako aktualizační - ponechávaly se pouze jako instalační, ale to je přesný opak toho, co jste říkal, takže s tím jste si to asi nespletl

mandrixp
Full Member

« #83 : January 08, 2009, 19:42:21 »

...jen kdyby to bylo někde na wiki, tak bych to opravil, ale tomu, že by taková věc byla pro m2009 někde na wiki nevěřím, ale můžu se taky plést, samotnýho by mě to zajímalo, kde jste to viděl
jj prave proto vim, ze vas to zajima, aby se nekdo dalsi nejak nespletl.... ted jsem prochazel po pameti wiki, kde jsem vsude neco hledal... zde to opravdu neni... ale take jsem hodne cetl na linuxexpres, abclinuxu a jinde a jinde.. ( bez ty historie jsem v haji ) take jsem se tu snazil dost casto pozde v noci... unava ... a tudiz je mozne, ze jsem neco nekde blbe pochopil....spojil v me dementni mysli  neco, co k sobe vubec nepatrilo atd... zkusim jeste chvili googlit a potom jdu na ten reinstal

zatim preji co nejmene takovych dementu jako ja .... drzte palce... snad se priste ozvu z MDV09, kde jiz pujdou prehravat filmy... v kazdem pripade se budu ptat 
alda81
Hero Member

alda81@jabber.cz

« #84 : January 08, 2009, 19:55:51 »

možná vás zklamu, ale dementa si představuju jinak, vy do mojí definice nepatříte

Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #85 : January 08, 2009, 20:02:36 »

možná vás zklamu, ale dementa si představuju jinak, vy do mojí definice nepatříte

Presne tak. Jste aspon bojovnik a ne lama, co dela machra a nastve se, kdyz se mu snazime poradit.
Kazdy v (Linuxovem) mladi formatoval (pokud narazil na problem). A kdo rika, ze ne, ten formatuje dodnes Nic si z toho nedelejte, nic se nedeje... Hlavne vydrzet a nevratit se k M$...

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
mandrixp
Full Member

« #86 : January 08, 2009, 23:03:38 »

dekuji za komplimenty.... takze MDV 2009 z dvd.... prostredi KDE... pridany zdroje pres web easy urpmi ... zdroje jsou uspesne pridany ... porovnaval jsem to dle screenu na wiki... je to stejne az na to, ze tam mam navic 2xinstalCD, ktere tam zustalo  ....  nic jineho jsem nedelal 

zkusil jsem dat dvd do mechaniky a prehrat totem: nemuze prehrat duvod: neznamy  dragon: take ne jako kdyby dvd v  mechanice nebylo.... no ja jsem ani necekal, ze by to slo

ted ale radeji nebudu nic delat... a pockam co poradite, abych zase svym originalnim  pristupem neco nepo....

jeste teda nainstaluju xterm.... tim nic nezvoram ne?
alda81
Hero Member

alda81@jabber.cz

« #87 : January 08, 2009, 23:18:39 »

takže teď bych provedl aktualizaci, ta se nabídne sama - zaktualizuje se vám i jádro, po tom co provedete aktualizaci se musíte pokusit nainstalovat proprietární ovladač pro vaši grafickou kartu, jak se vám ta karta hlásí ve widlích? zatím napište ten název - ovladače neinstalujte, ta karta předpokládám ve widlích funguje bez problémů

edit://
já budu muset jít chrnět, neb zítra musím do práce, takže se tady toho případně ujme snad někdo jiný, zítra budu na netu tak okolo 19:00, takže snad pak přijdu už jenom k hotovému a vám to pojede
« : January 08, 2009, 23:36:04 alda81 »

mandrixp
Full Member

« #88 : January 09, 2009, 00:40:28 »

kezby.... dobrou noc 

aktualizovano 

karta ve woknech jede uplne bez problemu

alda81
Hero Member

alda81@jabber.cz

« #89 : January 09, 2009, 20:04:00 »

no je tady nějak mrtvo, zkuste teda nainstalovat ty ovladače, ale dejte si pozor, neboť se ovladače před instalací stahují z netu, takže to může vypadat, že počítač nic nedělá, ale on je třeba zrovna stahuje (pro kontrolu si můžete zapnout sledování sítě, kde uvidíte, že se vám něco z netu případně stahuje - ikonka vlevo dole se zelenou fajfkou "nike", klik pravým a vybrat Sledovat síť)

zkuste nastavit teda zatím ten ovladač X1300 a pak proveďte test, pokud se vám zobrazí ty barevné pruhy, tak máte vystaráno, pokud ne, zkuste ovladač jiný (třeba radeon 9500 to x1050 - u NVidie s TV kartou mi pomohlo vybrat jiný ovladač, možná se vám přihodí i něco podobného s vaší Atinou a pak opět tlačítko Test)

pokud nebude fungovat ani jeden způsob, tak dejte obecný ovladač VESA, tlačítko Test a dejte to sem vědět

: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12
   |   

: