Přihlásit
: 1 2 [3]
   |   
: Novinky ve softwaru  ( 11123 )
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member
*****

Karma: 52
: 3 298« #30 : January 20, 2009, 22:43:28 »

Já bych šla o trošku dál, a udělala prostor, kam by šlo uploadovat to co jsem si zkompilovala, abych tím ušetřila čas jiným (samozřejmě bez záruky a s tím, že použití balíčku je "testing") a jiní by tím zase ušetřili čas mi.

O tomhle delší dobu uvažuji, ale zatím  tom vidím moc potíží, moc práce a moc zodpovědnosti. Aby to mělo smysl, tak taková věc chce:

 1. Dedikovaný build stroj + správce (= čas a peníze).
 2. Na něm alespoň dvě verze Mandrivy - aktuální a starší, lépe však tři (netuším jak).
 3. Výše uvedený bod musí platit pro 32 a 64 bitů (celkem 4-6 systémů).
 4. Automatický build systém, který zkontroluje dodané SRPMS a pokusí se ho zkompilovat na všech systémech (= moře času).
 5. Lidi, kteří tomu rozumí, opraví to, na co ostatní nestačí a budou  šlapat po kvalitě. (= moře času a znalostí).
 6. Dva separátní zdroje - stable a testing. Stable bude určeno pro uživatele, bez obav. Do stable nikdy nedám Mirkovo glibc za zatím ani Peťošovo KDE 4.2beta.
 7. Alespoň 2-3 mirrory na rychlých linkách s neomezeným trafficem.

Tolik moje vize. Tohle by mělo zajistit jeden konzistentně se tvářící speciální český zdroj, jehož přínos by pak byl zcela bez debat. Jeden klíč pro všechny, stable balíčky pro obě architektury a dvě verze MDV, zároveň hodně testerů atd. Výhod je hodně, ale problémů je bohužel víc.

Stroj by se dal koupit, mirrory umíme zařídit, známostí je dost. Absolutní a momentálně neřešitelný problém je v tom, kdo takovou mašinu vyrobí, nastaví, zajistí automatické buildy (body 1, 4 a 5). Tohle já nezvládnu technicky (a pokud ano, tak ne časově) a momentálně nevím o nikom, kdo by do toho šel. Je to moc, moc, opravdu moc práce, navíc pěkně hnusně práce.

Odvážlivců na ty balíčky je je tu dost, ale všichni to bastlíme na koleně (včetně mně). Tohle vyžaduje jinou ligu znalostí a zkušeností. Zvažoval jsem o openSUSE build service a spojit se s někým od nich, ale ještě jsem to neprozkoumal.

Komentáře?

Ivan Bibr
Administrator
Hero Member
*****

Karma: 52
: 3 298« #31 : January 20, 2009, 23:09:42 »

Téma zamykám, takovéto zadávání novinek je nepřehledné. Vytvořil jsem novou kategorii zde a jako první tam přesunu i toto téma:

http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?board=40.0

Tam doporučuji vytvářet nové téma pro každý kus softwaru - bude to daleko víc přehlednější a k věci. Diskusi k CZ repozitáři jsem začal zde:

http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?topic=9931

Jakub Šenk
Hero Member
*****

Karma: 16
: 1 254« #32 : January 20, 2009, 23:12:49 »

Výborný krok !

Děkuji za celou novou kategorii.

PC: AMD AthlonXP 2000+, 1,5 GB RAM, GF 4 MMX 64 MB VRAM.

WWW: http://senkjakub.blogspot.com
: 1 2 [3]
   |   
 
: